W minioną sobotę na Torze Kielce rozegrano ostatnią w tym sezonie eliminację w ramach pucharu Classicauto Cup 2016. Na znanym ze śliskiego asfaltu torze rywalizowało ze sobą ponad 150 kierowców. W tym dniu odbył się również finał pierwszego w historii pucharu Toyota Cup.

Seria Classicauto Cup skierowana jest do właścicieli samochodów klasycznych i youngtimerów, wyprodukowanych przed 2000 rokiem. Podczas ostatniej eliminacji wystartowało ponad 150 kierowców. Wśród nich byli kierowcy sportowych modeli Toyoty, którzy konkurowali ze sobą również w ramach pucharu Toyota Cup.

„Puchar Toyoty już od pierwszej eliminacji cieszy się bardzo dużą popularnością. Tak było też w Kielcach. Wśród samochodów pojawiły się oczywiście trzy nasze klubowe Toyoty, czyli modele Celica szóstej generacji – wyjaśnia Michał Horodeński, prezes Toyota Team Classic. – Bardzo się cieszę, że jako zespół udało nam się wystartować we wszystkich eliminacjach i w każdej zdobyć puchary w klasie oraz Toyota Cup. Jak na debiutantów to bardzo udany sezon”.

Motointegrator Classicauto Cup jest największym pucharem dla samochodów klasycznych i youngtimerów. Startujący w nim kierowcy dzieleni są na klasy pojemnościowe w sześciu grupach. W tym roku zawody zostały rozegrane na czterech torach – w Ułężu, Kielcach, Białej Podlaskiej i na torze Jastrząb. Oprócz klasyfikacji generalnej, dodatkowo w ramach MCC rozegrane zostały puchary dedykowane: Toyota Cup, Mercedes Challenge, Muscle Car Challenge i WRC Challenge.