Sobotni etap Columna Medica Baja Poland 2016 składał się z dwóch 176-kilometrowych odcinków wyznaczonych na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim. Trasa oznacza tony piachu, przejazdy leśne, masę wzniesień i spadków terenu. Mimo awarii auta, Klaudii Podkalickiej udało się poprawić miejsce na trzecie.

Jako pierwszy na starcie sobotniego etapu rajdu Columna Medica Baja Poland 2016 stawił się Krzysztof Hołowczyc. Niestety to nie oznacza, że Polak jest liderem w klasyfikacji. Podczas piątkowego prologu na szczecińskim poligonie został wyprzedzony przez Nassera Al-Attiyah. Różnica między panami to aż 11,7 sekundy.

Druga pozycja startowa przypadła triumfatorowi. Katarczyk dysponujący Toyotą Hilux i jeżdżący w barwach zespołu Overdrive wyruszył na trasę sobotniego odcinka zaraz przed Jakubem Przygońskim. Oczywiście nie zabrakło też Klaudii Podkalickiej. Polce po pierwszym przejeździe udało się utrzymać bardzo dobrą czwartą pozycję w klasie T2.

"Wczoraj mieliśmy sesję rozgrzewkową. Musieliśmy przyzwyczaić się do naszej rajdówki, z którą przez jakiś czas nie mieliśmy nic wspólnego. Zobaczyliśmy jak zawieszenie zachowuje się na dziurach, jak w zakrętach. Wydaje nam się, że wybraliśmy optymalne ustawienia i mam nadzieję, że to będzie widać na trasie." - powiedziała przed startem Klaudia Podkalicka.

W ostatecznym rozrachunku okazało się, że Klaudia i jej ekipa mają świetne wyczucie. Po drugim przejeździe udało im się wskoczyć o oczko wyżej i poprawić pozycję na trzecią. Nie obeszło się jednak bez problemów. „Na pierwszym przejeździe silnik przegrzewał się, musiałam zatem odpuszczać w kluczowych momentach. Podczas drugiego mogłam rozwinąć pełne skrzydła aż do momentu, w którym wpadłam w dziurę. Doszło do uszkodzenia intercoolera. A to oznaczało nieprawidłową pracę turbiny i mocne zwolnienie tempa.” - powiedziała Klaudia Podkalicka.

Po drugim dniu zmagań podczas Columna Medica Baja Poland 2016 można powiedzieć jedno. Walka jest naprawdę wyrównana. Różnice między zawodnikami wynoszą zaledwie po kilka sekund. A to oznacza, że trzeciego dnia zmagania będą jeszcze bardziej zacięte i na trasie może się wydarzyć dosłownie wszystko. Włącznie z przetasowaniem wśród liderów klasyfikacji.

Jaki zatem będzie ostatni dzień rajdu Columna Medica Baja Poland 2016? Zobaczymy już wkrótce…